wtorek, 5 października 2010

potęga przyjaźniwzruszające

3 komentarze:

 1. Sugestywny obraz, poruszający... Lecz nie do końca chodzi w nim o przyjaźń... Raczej o miłość do bliskich, o to, by za kierownicą nie zapomnieć o nich, nie szarżować, zapinać pasy. Bardzo mi się podoba wyjaśnienie tego spotu, które zamieszczam poniżej... :)

  "Tę kampanię szczególnie polecamy W tematyce bezpieczeństwa drogowego trudno o piękno i subtelność, o magii czy miłości nie wspominając, a jednak można je pokazać i robi to w fantastycznym stylu brytyjska kampania "Embrace Life", którą pod koniec stycznia zainaugurowała Rada ds. Bezpieczeństwa Drogowego Hrabstwa Sussex po niemal rocznych przygotowaniach. Przypomina ona o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem (to duży problem w całej Wielkiej Brytanii, mimo licznie tworzonych kampanii drogowych) stawiając na argumentacje pozytywną, opartą o emocje i więzi rodzinne.

  Szczególnie ważnymi odbiorcami, poza kierowcami, są dla nadawcy dzieci, dlatego zadbano o to, by film mógł być bez żadnych przeszkód przez nie oglądany oraz emigranci i tymczasowi mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którym język angielski może sprawiać trudności - stąd decyzja o ponadnarodowej formie reklamy i zrezygnowaniu z dialogów.

  Ten poruszający film, wyreżyserowany przez Daniela Coxa, to dowód na to, że wbrew powszechnej opinii, nie trzeba szokować i epatować krwią by dotrzeć do odbiorcy".

  Pozdrawiam :)

  Ella

  OdpowiedzUsuń
 2. Elu, filmik nie ma jednej
  wyznaczonej płaszczyzny interpretacji:)
  Ja widzę w nim takich kilka.
  Szczególnie tą dotyczącą przyjaźni;
  choć znam zamiar reżysera.

  To tak, jak z poezją:)

  Trzymaj się dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Obraz jest na tyle wymowny, że można go interperetować szerzej :)

  Pozdrawiam. :)

  Ella

  OdpowiedzUsuń