wtorek, 23 października 2012

Piotrusiowe serce

Drodzy czytelnicy haszamajim, kto jeszcze nie nabył, a chciałby nabyć napisaną przez autora tego bloga książkę "Prawda głodna odwagi" to jest ku temu dobra okazja. Można ją kupić drożej niż w księgarniach internetowych. Jej ostateczna cena będzie zależała od Was. Mianowicie książka została wystawiona na aukcję (http://allegro.pl/prawda-glodna-odwagi-radek-siewniak-dla-piotrusia-i2774721231.html) w celu dołożenia małej cegiełki do pomocy małemu chłopczykowi z chorym sercem. Cały dochód z aukcji przeznaczony będzie na ratowanie Piotrusiowego serduszka.

 
Piotruś urodził się 20.05.2009 r. w Łodzi. Wadę serca zdiagnozowano prenatalnie, zatem jego narodziny zaplanowano w specjalistycznej klinice w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie od narodzin był pod kontrolą specjalistów. 

Wada Piotrusia jest złożona. Fachowy termin to: dwunapływowa pojedyńcza komora lewa, z przełożeniem wielkich naczyn i atrezją zastawki płucnej. Z powodu złożoności wady posługuje się w praktyce stwierdzeniem, że Piotruś ma serce jednokomorowe (druga komora serce się nie wykształciła).
Dziecko żyje z połową serca.

Aby przeżyć, dziecko musi być operowane. Operacja ma odbyć się w styczniu 2013 r. Jej koszt oszacowano wstępnie na ok. 36.000 euro. NFZ nie finansuje tego leczenia. Stąd rodzice Piotrusia zbierają fundusze, aby ratować swoje kochane dziecko. 
Więcej o Piotrusiu można dowiedzieć się na stronie:
 http://piotrusioweserduszko.blogspot.com/

O książce "Prawda głodna odwagi" na:
http://prawdaglodnaodwagi.blogspot.com/

Zachęcam do modlitwy, też do wsparcia finansowego; do pomocy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz