wtorek, 4 grudnia 2012

Opowieść o narodzeniu - koncert Syloe

W najbliższą sobotę, 8 grudnia, o godzinie 18.30 w chrzanowskim MOKSiR, w sali teatralnej zaśpiewa krakowski zespół Syloe. To będzie drugi występ Syloe w Chrzanowie. Poprzednio gościli z repertuarem „Znaki. Zapytania” (http://zrodlo.blogspot.com/2012/01/syloe-wspomnienie-koncertu.html). Tym razem zespół zaśpiewa utwory z repertuaru: „Opowieść o narodzeniu”. Będzie to koncert kompozycji nawiązujących do zbliżających się świąt narodzin Pańskich; teksty zaśpiewanych utworów będą "łączyć" cudowne betlejemskie narodziny Mesjasza z naszym obecnym "tu i teraz".


Zespół Syloe powstał w 2005, z pomysłu grupy muzyków, pasjonatów muzyki skłaniającej do refleksji nad życiem i jego sensem. Od tamtego czasu spotykał się na comiesięcznych próbach w Chrzanowie, gdzie powstawały nowe repertuary, z którymi chór zapraszany był na koncerty do takich miast jak Kraków, Poznań, Białystok, Nowy Sącz, Kołobrzeg i wielu innych. Od początku 2010 roku chór przeniósł swoje próby z Chrzanowa do Wieliczki, a obecnie w Krakowie doskonali swoje nowe programy.

Syloe to niekonwencjonalne aranżacje, świetni soliści i teksty nie wprost, nasycone przesłaniem, które porusza, zdumiewa. Ich muzyka zastanawia i pobudza. Zachęca, by z nadzieją patrzeć na przyszłość.

Po koncercie Syloe odbędzie się dobrowolna zbiórka na pooperacyjne leczenie serca 4-letniego Piotrusia Konefała.

http://piotrusioweserduszko.blogspot.com/ - adres bloga, prowadzony przez rodziców Piotrusia.


Stowarzyszenie "Do Źródła" zaprasza.
zrodlo.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz