piątek, 12 kwietnia 2013

Ballet Magnificat w Polsce

Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. Ta niezwykła mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z głębokim, poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu. To pierwsza wizyta Balletu Magnificat w Krakowie. Ich występ to okazja, by samemu doświadczyć mocy przekazu muzyki i tańca. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News.
Spektakl „Syn Marnotrawny” to sparafrazowana historia biblijnego syna marnotrawnego. Opowiada historię męża, który pewnego dnia postanawia odejść od żony i córki, by zasmakować życia pełnego rozrywki. Gdy traci na zabawie cały majątek, uświadamia sobie, jak wielką wartość mają rodzina i bliscy. Odkrywa, że jedyne, co mu pozostało, to mała książka jego żony. Wkrótce lektura staje się dla niego źródłem siły i odwagi do naprawienia błędów i początkiem nowego życia…

Poprzez występ Ballet Magnificat w Krakowie, Stowarzyszenie Do Źródła chce wskazać na problem bezdomności w dwóch wymiarach: bezdomność fizyczna i bezdomność duchowa. Bezdomność, jako fizyczny brak miejsca, gdzie można mieszkać, żyć oraz bezdomność, jako brak osobistej relacji z Bogiem. Stowarzyszenie Do Źródła pragnie wskazać na drogę ratunku i wolności: Jezus – pewne źródło nadziei, pomocy i wyciągniętej ręki.

W dniu występu Ballet Magnificat, w holu głównym Nowohuckiego Centrum Kultury zaprezentowana zostanie wystawa „Wykluczeni” dotycząca problemu bezdomności. Wpływy ze sprzedaży biletów przekazane zostaną na wsparcie krakowskiego domu dla osób bezdomnych: „Dom Łazarza”, prowadzonego przez Jerzego i Ilonę Koniecznych.

Bilety: 30 zł; grupowe: 20 zł (od 5 os.)

Przedsprzedaż biletów:
Stowarzyszenie List, ul. Dominikańska 3/12, tel. 12 423 11 99,
Księgarnia Skarbnica, Plac Centralny, tel. 12 644 54 29

Przedsprzedaż internetowa: balletmagnificatpolska@gmail.com

Informacje nt spektaklu: Radosław Siewniak, tel. 692430653
Organizator: Stowarzyszenie Do Źródła
Informacje odnośnie wejściówek na spektakl "Syn Marnotrawny" w Wodzisławiu Śląskim: www.filadelfia.org.pl

Spektakl "Bezpieczna Kryjówka" oparty jest na prawdziwej historii Corrie ten Boom i jej rodziny, którzy podczas działań wojennych w holenderskim mieście Haarlem w 1944 roku ukrywali w komórce wybudowanej przy ścianie w swoim domu prześladowanych Żydów. W ten sposób rodzinie ten Boom udało się uratować przed hitlerowską zagładą wielu Żydów. Niestety, 28 lutego 1944 r. ktoś doniósł nazistowskiej policji o działalności rodziny ten Boom, która wraz z ukrywanymi Żydami została aresztowana i wywieziona do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, z którego tylko Coorie cudem przeżyła i została zwolniona. Niedługo po tym Coorie spotyka dozorczynię z obozu zagłady, odpowiedzialną za śmierć jej siostry…

Za pomocą dramatu, bólu, radości i nadziei Ballet Magnificat przedstawi niebywałą historię Coorie ten Boom.
Bilety: 30 zł; grupowe: 20 zł (od 5 os.)

Przedsprzedaż biletów: MOKSiR, tel. 32 623 30 86 w.53
Przedsprzedaż internetowa: balletmagnificatpolska@gmail.com

Informacje nt spektaklu: Radosław Siewniak, tel. 692430653
Organizator: Stowarzyszenie Do Źródła
  
W środę, 24 kwietnia w chrzanowskim MOKSiR Ballet Magnificat udzieli lekcji tańca.
Szczegółowe informacje ukażą się wkrótce.

W niedzielę, 28 kwietnia, w chrzanowskim Kościele Baptystycznym przy ul. Oświęcimskiej, o godz. 9.00 odbędzie się specjalne spotkanie z Ballet Magnificat, a nim taniec uwielbienia, świadectwa i nauczanie Jiriego Voborskiego, dyrektora artystycznego Ballet Magnificat.

Zapraszam serdecznie na każdy ze spektakli!

W związku z organizacją powyższych imprez, moja blogowa aktywność chwilowo zostaje zawieszona.
Pozdrawiam Was ciepło, kochani.