piątek, 10 maja 2013

Festiwal DNA w Chrzanowie


Wśród wszystkich dzieł Bożych, jedno jest szczególne – to człowiek. Każdy z nas został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Wszyscy mamy jednego Architekta i Stworzyciela – Boga, Ojca, Abbę. Każdy z nas ma boskie DNA. Podczas tygodnia DNA pragniemy odszukiwać Bożego DNA w sobie, poznać co to znaczy być stworzonym na Jego obraz i podobieństwo i odnajdywać zagubioną w Edenie komunię z naszym Stwórcą. Stąd tydzień DNA jest zachętą, by dzisiaj Dostrzec Naszego Architekta!

Koncerty:

19.05. (niedziela), godz. 19.00


Klub Stara Kotłownia, ul. Broniewskiego 4
Koncert: Mate.O – Wstęp wolny
Mate.O, czyli Mateusz Otremba. Kompozytor, autor tekstów i wokalista w jednej osobie.
Mate.O zagrał setki koncertów w całym kraju, na scenach małych klubów, teatrów, ośrodków kultury, kościołów, festiwali jak i koncertował międzynarodowo. Jest znany z wieloletniej współpracy, jako wokalista i autor piosenek z zespołami: TGD oraz New life’m. Współpracuje z takimi artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Mieczysław Szcześniak. W Chrzanowie zagra z całym zespołem.

26.05. (niedziela), godz. 18.00


MOKSiR (sala teatralna)
Koncert: Łukasz Buksa OFM – Wstęp wolny
Łukasz Buksa OFM – charyzmatyczny franciszkanin z Krakowa. Jego muzyczny talent przekłada się na posługę ewangelizacyjną w licznych formach duszpasterskich. Nieocenione są koncerty ewangeliczne organizowane przez Łukasza Buksę. Wraz ze swoim zespołem, grupą przyjaciół , koncertuje w całej Polsce wskazując na esencję Dobrej Nowiny, osobę Jezusa Chrystusa.

Pochylenie nad Słowem (studium biblijne):

20.05. (poniedziałek), godz. 19.00

Parafia św. Mikołaja, ul. Mickiewicza7 (I piętro)
Kazanie na górze (Ew. wg św. Mateusza 5 r.)

21.05. (wtorek), godz. 19.00
Oratorium Domu Katechetycznego, ul. Kusocińskiego 4
Kazanie na górze (Ew. wg św. Mateusza 6 r.)

23.05. (czwartek), godz. 19.00
Kościół Chrześcijan Baptystów, ul. Oświęcimska 63A
Kazanie na górze (Ew. wg św. Mateusza 7 r.)

Kazanie na górze. Najsłynniejsze kazanie świata. Jezus Chrystus mówi w nim o przywiązaniu ludzkiego serca do rzeczy materialnych i duchowych; o smutku, który znajduje ukojenie; o mocy pokory; o uczciwości niepodatnej na okazję „która czyni złodzieja”; o pomaganiu w potrzebie i o uzyskiwaniu pomocy; o szlachetności pragnień; o pokoju w relacjach z drugim człowiekiem; o cierpliwym znoszeniu przeciwności losu, o czystej motywacji, o tym na czym dobrze jest „budować” swoje życie. Kazanie na górze jest kazaniem o życiu. Tak jak kiedyś Jezus zabrał swoich słuchaczy na górę, tak podczas tygodnia DNA chcemy pójść tam razem z Nim i dziś, by usłyszeć Jego głos, by usłyszeć, przyjąć i przejąć się tym, co ma nam do powiedzenia.

Spotkanie ekumeniczne:

25.05. (sobota), godz. 19.00
Kościół św. Mikołaja w Chrzanowie

Konferencja:
ks. Roman Sławeński – proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Chrzanowie.
Radosław Siewniak – publicysta, przewodniczący Stowarzyszenia Do Źródła, organizator muzycznych spotkań „Źródło” w Chrzanowie.

Uwielbienie: 
Zespół Choice Worship – grupa młodych, uzdolnionych muzyków z Krakowa. Wykonują własne kompozycje oparte głównie na Słowie Bożym oraz covery szeroko pojętej muzyki uwielbienia (worship).

Pomagamy:
Podczas tygodnia DNA będą zbierane środki finansowe, które zostaną przekazne na pomoc biednym, sierotom i wdowom z Ugandy – jednego z najbiedniejszych krajów afrykańskich, gdzie dochód narodowy brutto na jednego mieszkańca to około $80 miesięcznie.
Więcej informacji: www.misjafryka.wordpress.com

Pragnienie:
Nasz Pan Jezus Chrystus modlił się, abyśmy byli jedno, tak jak On jest jedno ze swoim Ojcem. To jest Jego pragnienie, aby Kościół był w jedności. Wierzymy, że wznosząc się ponad różnice, stając w jedności wspólnego pragnienia szukania woli Boga, modląc się i słuchając Słowa Bożego możemy nadawać nową rzeczywistość temu światu. Możemy być narzędziem w rękach Boga przygotowującym drogę na przyjście Chrystusa. Możemy być inspiracją dla siebie nawzajem. Możemy odkrywać w sobie bogactwo Bożego dziedzictwa, którym jesteśmy obdarowani. Możemy wspólnie ogłaszać, „że Jezus Chrystus jest PANEM – ku chwale Boga Ojca” (Flp. 2,11).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz