wtorek, 30 kwietnia 2013

niesmowite 6 dni z BM

Ballet Magnifcat Omega! objął kierunek na Ukrainę. Dzisiaj wystawia spektakl "Bezpieczna Kryjówka" w Odessie. Następnie przemieszcza się do Kijowa. Potem spektakle w Rosji, Czechach, Kenii i RPA. Niech imię Jezusa zostanie wywyższone w miejscach, w których staną przed Panem i zatańczą wskazując na Jego łaskę i miłosierdzie. W Polsce Bóg mocno ich użył. Owoce przemienionych serc i przyjęcia łaski zbawienia już obserwujemy. Niesamowite 6 dni. God is good!

czwartek, 25 kwietnia 2013

Ballet Magnificat w Chrzanowie


Dzisiaj relaksowaliśmy się z dziewczynami z Ballet Magnifciat na spacerze na chrzanowskie Groble. Potem ognisko na naszym ogródku, pieczone ziemniaki, kiełbaski, leżakowanie. Wieczorkiem natomiast niesamowicie inspirujące pochylenie nad Słowem z Jessicą i Andreą. Zaczęło się od "my favorite verse", skończyło na na cudownym czasie przy Słowie Boga i świadectwie dziewczyn ich miłości do Jezusa. Okazuje się, że przy takich społecznościach bariery językowe są do przeskoczenia. Bóg jest dobry! Co za czas :)

Jutro zwiedzamy Kraków i odwiedzamy krakowski dom dla osób bezdomnych "Dom Łazarza". Zapowiada się kolejny piękny dzień. 

piątek, 12 kwietnia 2013

Ballet Magnificat w Polsce

Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. Ta niezwykła mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z głębokim, poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu. To pierwsza wizyta Balletu Magnificat w Krakowie. Ich występ to okazja, by samemu doświadczyć mocy przekazu muzyki i tańca. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News.
Spektakl „Syn Marnotrawny” to sparafrazowana historia biblijnego syna marnotrawnego. Opowiada historię męża, który pewnego dnia postanawia odejść od żony i córki, by zasmakować życia pełnego rozrywki. Gdy traci na zabawie cały majątek, uświadamia sobie, jak wielką wartość mają rodzina i bliscy. Odkrywa, że jedyne, co mu pozostało, to mała książka jego żony. Wkrótce lektura staje się dla niego źródłem siły i odwagi do naprawienia błędów i początkiem nowego życia…

Poprzez występ Ballet Magnificat w Krakowie, Stowarzyszenie Do Źródła chce wskazać na problem bezdomności w dwóch wymiarach: bezdomność fizyczna i bezdomność duchowa. Bezdomność, jako fizyczny brak miejsca, gdzie można mieszkać, żyć oraz bezdomność, jako brak osobistej relacji z Bogiem. Stowarzyszenie Do Źródła pragnie wskazać na drogę ratunku i wolności: Jezus – pewne źródło nadziei, pomocy i wyciągniętej ręki.

W dniu występu Ballet Magnificat, w holu głównym Nowohuckiego Centrum Kultury zaprezentowana zostanie wystawa „Wykluczeni” dotycząca problemu bezdomności. Wpływy ze sprzedaży biletów przekazane zostaną na wsparcie krakowskiego domu dla osób bezdomnych: „Dom Łazarza”, prowadzonego przez Jerzego i Ilonę Koniecznych.

Bilety: 30 zł; grupowe: 20 zł (od 5 os.)

Przedsprzedaż biletów:
Stowarzyszenie List, ul. Dominikańska 3/12, tel. 12 423 11 99,
Księgarnia Skarbnica, Plac Centralny, tel. 12 644 54 29

Przedsprzedaż internetowa: balletmagnificatpolska@gmail.com

Informacje nt spektaklu: Radosław Siewniak, tel. 692430653
Organizator: Stowarzyszenie Do Źródła
Informacje odnośnie wejściówek na spektakl "Syn Marnotrawny" w Wodzisławiu Śląskim: www.filadelfia.org.pl

Spektakl "Bezpieczna Kryjówka" oparty jest na prawdziwej historii Corrie ten Boom i jej rodziny, którzy podczas działań wojennych w holenderskim mieście Haarlem w 1944 roku ukrywali w komórce wybudowanej przy ścianie w swoim domu prześladowanych Żydów. W ten sposób rodzinie ten Boom udało się uratować przed hitlerowską zagładą wielu Żydów. Niestety, 28 lutego 1944 r. ktoś doniósł nazistowskiej policji o działalności rodziny ten Boom, która wraz z ukrywanymi Żydami została aresztowana i wywieziona do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, z którego tylko Coorie cudem przeżyła i została zwolniona. Niedługo po tym Coorie spotyka dozorczynię z obozu zagłady, odpowiedzialną za śmierć jej siostry…

Za pomocą dramatu, bólu, radości i nadziei Ballet Magnificat przedstawi niebywałą historię Coorie ten Boom.
Bilety: 30 zł; grupowe: 20 zł (od 5 os.)

Przedsprzedaż biletów: MOKSiR, tel. 32 623 30 86 w.53
Przedsprzedaż internetowa: balletmagnificatpolska@gmail.com

Informacje nt spektaklu: Radosław Siewniak, tel. 692430653
Organizator: Stowarzyszenie Do Źródła
  
W środę, 24 kwietnia w chrzanowskim MOKSiR Ballet Magnificat udzieli lekcji tańca.
Szczegółowe informacje ukażą się wkrótce.

W niedzielę, 28 kwietnia, w chrzanowskim Kościele Baptystycznym przy ul. Oświęcimskiej, o godz. 9.00 odbędzie się specjalne spotkanie z Ballet Magnificat, a nim taniec uwielbienia, świadectwa i nauczanie Jiriego Voborskiego, dyrektora artystycznego Ballet Magnificat.

Zapraszam serdecznie na każdy ze spektakli!

W związku z organizacją powyższych imprez, moja blogowa aktywność chwilowo zostaje zawieszona.
Pozdrawiam Was ciepło, kochani.

poniedziałek, 1 kwietnia 2013

góry lubią zaskakiwać...

Góry lubią zaskakiwać. Szczególnie rano. Na górze można zobaczyć to, co trudno zobaczyć na dole. To zdjęcie z ubiegłego roku z wypadu na Orlą Perć. Zdjęcie zrobione bardzo wczesną porą. Wiatr był tak silny, że "przesuwając się" po grani zrobił takie fajne zjawisko rozdzielające poranne chmury od błękitu nieba. Wyglądało to cudownie.
Niesamowity jest Ten, kto tak to wszystko sporządził!