niedziela, 26 maja 2013

Łukasz Buksa Band na chrzanowskim DNA

Zakończyliśmy festiwal DNA bardzo radośnie :)
Oprócz zdjęć niebawem pojawią się również zapisy mp3


Nabożeństwo ekumeniczne

To była kulminacyjna część tygodnia DNA. Stanęliśmy razem przed Bogiem, by spędzić z Nim czas, oddać Mu chwałę i bardziej Go poznać, pragnąc aby nasz Bóg zasiadł wśród chwały swojego Kościoła. Zakończyliśmy modlitwą wstawienniczą, w której Bóg przechadzał się i dotykał tych, o których się modlono, uwiarygadniając wcześniejsze głoszone słowo. 


wtorek, 21 maja 2013

Pochylenie nad kazaniem na górze

I.
W grupce około 60 osób spotkaliśmy się wczoraj pochylając się nad pierwszą odsłoną kazania na górze wg zapisu Mateusza ewangelisty. Zatrzymaliśmy się dłużej nad 8 błogosławieństwami, nad rzeczywistością bycia solą i bycia światłem oraz błogosławionym odczuciem słabości i braku, które czyni nasze serce gotowym na przyjęcie Bożej łaski. Puenta spotkania: Bez Jezusa nic nie jesteśmy w stanie uczynić. Z Nim możemy wszystko. Bez Niego i Jego łaski nawet dobre chęci sprowadzają nas do niewolniczego „ja muszę" coś zrobić, coś wykonać, coś przestrzegać – w ten sposób wracamy pod jarzmo Prawa, któremu nikt nigdy nie podołał i my nie podołamy. Z Jezusem natomiast ja nic nie muszę, ale chcę, ponieważ zostałem ukochany, a odpowiedzią na miłość jest miłość, która rodzi chęć życia wg słowa Ewangelii. Bardzo budujący czas! Czas jedności Kościoła oraz czas przygarnięcia do Kościoła. Na spotkaniu była moja pacjentka, która wyraziła chęć poddania swojego życia Jezusowi. Jej mąż również otwiera swoje serce na Pana. Kolejny raz Bóg ukazuje, że przy Jego Słowie z pokorą w sercu możemy dosięgać rzeczy wspaniałych. Dzięki Ci Jezu!
II.
Wiodącym tematem drugiej odsłony pochylenia nad kazaniem na górze było życie – to życie, które przynosi Duch Święty, który czego się nie dotknie zamienia w życie. Wszystko w kontekście bycia autentycznym świadkiem Chrystusa na ziemi. Wydaje mi się, że tym razem było to oczyszczające spotkanie dla nas zebranych, spotkanie, które będzie prowokować do szerszego spojrzenia na to czym jest chrześcijaństwo.
III.
Ostatnie spotkanie przy kazaniu na górze rozpoczęliśmy od rozważania nad tematem sądzenia, a zakończyliśmy esencją – modlitwą i świadectwami. Niezwykle poruszający czas zakończony wspólną, w chwyceniu za ręce, modlitwą Pańską i wyśpiewaniem, że nasz Bóg jest godzien przyjąć chwałę i moc. To spotkanie przekroczyło moje wyobrażenia i rozkochało mnie w każdej osobie, która uczestniczyła w tych spotkaniach. Dziękuję Wam, kochani! A Jezusowi dziękuję, że otwiera serca i przygotowuje swój Kościół do rzeczy wspaniałych. 

poniedziałek, 20 maja 2013

DNA: Po koncercie Mate.O

- Czy rozpoznaje mnie Pan? - Z uśmiechem zostałem zaczepiony rozpoczynając tydzień DNA w Chrzanowie. Okazało się, że jedną
z pierwszych osób, która przyszła do Starej Kotłowni była osoba, którą parę dni wcześniej zabrałem na stopa wracając z Krakowa do domku. Nie mając ulotek w moim seicento wręczyłem mu plakat. Lubię takie spotkania :)|
Wczoraj był wspaniały dzień, gdzie rockendrolowo wyśpiewano
o miłości, trosce, czułości, opiece, przebaczeniu, łasce. Wszystkie te słowa określiły Tego, który jest doskonałym ich wypełnieniem.
Sam zaś koncert, kapitalny.


piątek, 17 maja 2013

DNA (Dostrzec Naszego Architekta)

Dzisiaj, ostatnie organizacyjne spotkanie dotyczące tygodnia DNA,
po którym jeszcze bardziej wyostrzył się mój apetyt na to,
co Bóg przygotował na zbliżający się tydzień i czego chce dokonywać przez nas.

Zaczynamy w niedzielę o 19.00 koncertem Mate.O
Potem, w ciągu tygodnia pochylamy się nad Kazaniem na górze.
W sobotę, kulminacja – spotkanie Ciała Chrystusa na konferencji
i uwielbieniu Jedynego. Kończymy w niedzielę koncertem zespołu Łukasz Buksa Band.

Niech ten tydzień inspiruje pasją życia z Bogiem,
niech wskazuje na kochanego Abbę,
który jest bardziej realny, niż to,
co widzą nasze oczy i odczuwają nasze zmysły.
Niech wyzwala w nas ciągle na nowo głód Boga, który zaspokoić może tylko Chrystus. Modlimy się, aby to, co śpiewa Jonathan David Helser stało się dla wielu rzeczywistością.


Kochani, dobrego weekendu dla Was, całego tygodnia.
No i zapraszam do Chrzanowa :)

Więcej o DNA można przeczytać
na stronie Stowarzyszenia Do Źródła: 
http://zrodlo.blogspot.com

czwartek, 16 maja 2013

kłaniam się nisko

Wczoraj miałem przywilej uczestniczenia w niezwykłej rozmowie z której co nieco ukaże się w najbliższym numerze Czasu Serca. Przy tej okazji poznałem szczerą, pokorną, oddaną Bogu osobę. Nasz kraj jest pełen fajnych, dobrych, ciepłych ludzi z pasją dla Chrystusa, którzy zdecydowali odłożyć "swoje szczęście" na bok, by żyć dla Jezusa. Tym wszystkim, których znam i których nie znam, ale których Bóg zna, kłaniam się nisko. Błogosławieństwa!

niedziela, 12 maja 2013

Przez Twoją Miłość
Czas teraz nadszedł,

Kościele, powstań!

Kochaj Jego dłońmi,

Patrz Jego oczami,

Zawiąż Jego miłość dookoła siebie,

Niech ona cię nigdy nie opuszcza,

A wtedy świat pozna nas przez Twoją miłość.

piątek, 10 maja 2013

Festiwal DNA w Chrzanowie


Wśród wszystkich dzieł Bożych, jedno jest szczególne – to człowiek. Każdy z nas został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Wszyscy mamy jednego Architekta i Stworzyciela – Boga, Ojca, Abbę. Każdy z nas ma boskie DNA. Podczas tygodnia DNA pragniemy odszukiwać Bożego DNA w sobie, poznać co to znaczy być stworzonym na Jego obraz i podobieństwo i odnajdywać zagubioną w Edenie komunię z naszym Stwórcą. Stąd tydzień DNA jest zachętą, by dzisiaj Dostrzec Naszego Architekta!

Koncerty:

19.05. (niedziela), godz. 19.00


Klub Stara Kotłownia, ul. Broniewskiego 4
Koncert: Mate.O – Wstęp wolny
Mate.O, czyli Mateusz Otremba. Kompozytor, autor tekstów i wokalista w jednej osobie.
Mate.O zagrał setki koncertów w całym kraju, na scenach małych klubów, teatrów, ośrodków kultury, kościołów, festiwali jak i koncertował międzynarodowo. Jest znany z wieloletniej współpracy, jako wokalista i autor piosenek z zespołami: TGD oraz New life’m. Współpracuje z takimi artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Mieczysław Szcześniak. W Chrzanowie zagra z całym zespołem.

26.05. (niedziela), godz. 18.00


MOKSiR (sala teatralna)
Koncert: Łukasz Buksa OFM – Wstęp wolny
Łukasz Buksa OFM – charyzmatyczny franciszkanin z Krakowa. Jego muzyczny talent przekłada się na posługę ewangelizacyjną w licznych formach duszpasterskich. Nieocenione są koncerty ewangeliczne organizowane przez Łukasza Buksę. Wraz ze swoim zespołem, grupą przyjaciół , koncertuje w całej Polsce wskazując na esencję Dobrej Nowiny, osobę Jezusa Chrystusa.

Pochylenie nad Słowem (studium biblijne):

20.05. (poniedziałek), godz. 19.00

Parafia św. Mikołaja, ul. Mickiewicza7 (I piętro)
Kazanie na górze (Ew. wg św. Mateusza 5 r.)

21.05. (wtorek), godz. 19.00
Oratorium Domu Katechetycznego, ul. Kusocińskiego 4
Kazanie na górze (Ew. wg św. Mateusza 6 r.)

23.05. (czwartek), godz. 19.00
Kościół Chrześcijan Baptystów, ul. Oświęcimska 63A
Kazanie na górze (Ew. wg św. Mateusza 7 r.)

Kazanie na górze. Najsłynniejsze kazanie świata. Jezus Chrystus mówi w nim o przywiązaniu ludzkiego serca do rzeczy materialnych i duchowych; o smutku, który znajduje ukojenie; o mocy pokory; o uczciwości niepodatnej na okazję „która czyni złodzieja”; o pomaganiu w potrzebie i o uzyskiwaniu pomocy; o szlachetności pragnień; o pokoju w relacjach z drugim człowiekiem; o cierpliwym znoszeniu przeciwności losu, o czystej motywacji, o tym na czym dobrze jest „budować” swoje życie. Kazanie na górze jest kazaniem o życiu. Tak jak kiedyś Jezus zabrał swoich słuchaczy na górę, tak podczas tygodnia DNA chcemy pójść tam razem z Nim i dziś, by usłyszeć Jego głos, by usłyszeć, przyjąć i przejąć się tym, co ma nam do powiedzenia.

Spotkanie ekumeniczne:

25.05. (sobota), godz. 19.00
Kościół św. Mikołaja w Chrzanowie

Konferencja:
ks. Roman Sławeński – proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Chrzanowie.
Radosław Siewniak – publicysta, przewodniczący Stowarzyszenia Do Źródła, organizator muzycznych spotkań „Źródło” w Chrzanowie.

Uwielbienie: 
Zespół Choice Worship – grupa młodych, uzdolnionych muzyków z Krakowa. Wykonują własne kompozycje oparte głównie na Słowie Bożym oraz covery szeroko pojętej muzyki uwielbienia (worship).

Pomagamy:
Podczas tygodnia DNA będą zbierane środki finansowe, które zostaną przekazne na pomoc biednym, sierotom i wdowom z Ugandy – jednego z najbiedniejszych krajów afrykańskich, gdzie dochód narodowy brutto na jednego mieszkańca to około $80 miesięcznie.
Więcej informacji: www.misjafryka.wordpress.com

Pragnienie:
Nasz Pan Jezus Chrystus modlił się, abyśmy byli jedno, tak jak On jest jedno ze swoim Ojcem. To jest Jego pragnienie, aby Kościół był w jedności. Wierzymy, że wznosząc się ponad różnice, stając w jedności wspólnego pragnienia szukania woli Boga, modląc się i słuchając Słowa Bożego możemy nadawać nową rzeczywistość temu światu. Możemy być narzędziem w rękach Boga przygotowującym drogę na przyjście Chrystusa. Możemy być inspiracją dla siebie nawzajem. Możemy odkrywać w sobie bogactwo Bożego dziedzictwa, którym jesteśmy obdarowani. Możemy wspólnie ogłaszać, „że Jezus Chrystus jest PANEM – ku chwale Boga Ojca” (Flp. 2,11).

czwartek, 2 maja 2013

Jedność w Jezusie

Mamy dziesiątki różnych kościołów chrześcijańskich, ponieważ dla nas nasza prawda ważniejsza jest od jedności. Nasza prawda to nasza własna interpretacja Biblii, nasze dogmatyczne i teologiczne poglądy. Ale Jezus powiedział: „Ja Jestem Prawdą”. Prawda to nie nauczanie. Prawda to osoba. Jeśli masz tę osobę – masz Prawdę, a w tej osobie zawsze jest jedność. Ale kiedy stawiamy nasze rozumienie Pisma i doktrynalne poglądy wyżej niż Jezusa, czcimy wtedy bożka swojego egocentrycznego „ja”. Wszystko, co umieszczasz nad Jezusem jest bożkiem. Nasza jedność nie jest w nauczaniu, ale w osobie. W tej osobie zawsze znajdziemy jeden drugiego.

Bill Johnson 

środa, 1 maja 2013

nieokiełzana miłość

Miłość powinna wyglądać tak, że przyjmujemy ludzi bez względu na stan w jakim się znajdują. Nie dlatego, że naszym celem jest ich nawrócenie. Chrześcijanie jako całość nie są znani z nieokiełznanej miłości, ale z braku tolerancji, z osądzania, z hipokryzji i wyższości. Są głodni politycznej władzy i pragną kontrolować swoje społeczeństwo, ale nie są znani z nieokiełznanej miłości. To powinno być pierwsze, co pojawia się na ustach ludzi: „Co sądzisz o narodzonych na nowo chrześcijanach?” Kochają bardzo gorąco, nie oceniają, ale po prostu służą.

Bill Johnson