poniedziałek, 16 września 2013

Żyję, by uwielbiać Ciebie

"Z dala od zgiełku, samemu z Tobą, z dala, tak aby słyszeć Twój głos i spotkać się z Tobą. Nic więcej się nie liczy, moje jedyne pragnienie to uwielbiać Cię. Po to żyję. Żyję, by uwielbiać Ciebie"
- to jedna z pieśni, której będziemy się uczyć na chrzanowskich warsztatach gospel, aby najpiękniej zaśpiewać ją przed naszym Wspaniałym Bogiem! Wyraża ona dążenie i cel Stowarzyszenia "Do Źródła". Wierzymy i w tym stajemy przed Panem, aby czas warsztatów i koncertu był miejscem zstąpienia Bożej obecności. Aby cały Chrzanów "zadymiony" został chwałą Pańską.
Więcej o warsztatach gospel w Chrzanowie:
Stowarzyszenie "Do Źródła"

piątek, 13 września 2013

uczyć się chodzić po wodzie

Zastanawiam się,
czy większym szokiem było dla Piotra
chodzenie po wodzie czy tonięcie?
Później Piotr
tonął jeszcze trzy razy,
kiedy kur zapiał.
Za każdym razem nie utonął,
ale uczył się chodzić po wodzie.

Ile razy należy się topić,
by nauczyć się chodzić po wodzie?

Tu uwaga: Judasz nie tonął jak Piotr.
Ale gdy zaczął tonąć,
szybko nabrał wody w usta i poszedł na dno.
Nie zawołał do Pana: „Ratunku!”.
Nie nauczył się pływać.
Nie chodził po wodzie.
Zginął.

Może dobrze jest od czasu do czasu tonąć,
by nauczyć się chodzić po wodzie?
Nie nauczę się niczego, jeżeli nie zaryzykuję,
nie uwierzę i nie stanę na tafli wody.

Judasz był bierny, podczas gdy Piotr się uczył.
Piotr stał się filarem wśród apostołów.
Judasz – „filarem” wśród przeklętych.

(z książki "Prawda głodna odwagi")

czwartek, 12 września 2013

kiedy przychodzi kryzys

Momenty kryzysowe w życiu, kiedy nic z tego co nas spotyka nie rozumiemy są często momentem przemiany nas i nauki widzenia tego, co wokoło, w nowej, szerszej perspektywie. Kiedy czujemy się bezsilni i bezradni, kiedy wyczerpią się wszystkie nasze pomysły "co robić", zazwyczaj, dopiero wówczas jesteśmy w miejscu szerszego poddania swojego życia Chrystusowi.

Nie wyobrażam sobie, kiedy stawałem w moich miejscach kryzysu, jak poradziłbym sobie wówczas bez bliskości moich przyjaciół, bez Chrystusa. Ciężko wówczas o takie refleksje, jak powyższa. Dopiero po czasie człowiek czuje się tym wszystkim, czego nie rozumiał ubłogosławiony.

I warsztaty gospel w Chrzanowie

Słowo "gospel" znaczy "dobra nowina",
a tą dobrą nowiną jest miłość Jezusa.  

Warsztaty gospel w Chrzanowie
– to dwa dni intensywnych zajęć wokalnych, podczas których uczestnicy będą śpiewać utwory muzyki gospel. Warsztaty zakończą się koncertem finałowym, podczas którego chór złożony z uczestników zaśpiewa kompozycje szlifowane przez dwa dni warsztatów. Będzie to wspaniała okazja na spotkanie z muzyką gospel i jej  przesłaniem o dobrej nowinie.

Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich zainteresowanych śpiewaniem chóralnym, bez względu na wiek. Nie jest wymagane przygotowanie muzyczne (utworów uczymy się ze słuchu, nie z nut) ani biegła znajomość języka angielskiego, w którym wykonywana będzie większość piosenek, choć pojawią się także utwory w języku polskim

Koszt uczestnictwa:
30 zł

Miejsce warsztatów:
Klub Stara Kotłownia, ul. Broniewskiego 4, Chrzanów
Rejestracja:  8.30
Koncert finałowy:
MOKSiR (sala teatralna), ul. Broniewskiego 4, Chrzanów
godz. 19.00 

ZGŁOSZENIA (imię, nazwisko, e-mail, telefon) prosimy przesyłać na adres:


WPŁATY
za warsztaty (do 15 września) prosimy przelewać na nr konta:

Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie
ul. Mickiewicza 5
97 8444 0008 0000 0077 7087 0001


Instruktorzy:

Peter Francis
jest jednym z najbardziej utalentowanych brytyjskich wokalistów i dyrygentów chórów gospel. Śpiewa w London Community Gospel Choir (LCGC) - jednego z najbardziej znanych chórów gospel w Europie. Swoje doświadczenie dydaktyczne wykorzystuje prowadząc seminaria na temat muzyki gospel w Europie i USA, jak również prowadząc warsztaty gospel w całej Polsce. Jego osobowość i wspaniałe poczucie humoru na długo pozostaje w pamięci po warsztatach.
Obecnie Peter Francis jest dyrygentem chóru The Jabez Family.

Paulina Knapik 
dyrygentka Krakow Gospel Choir w latach 2007-2011. Rozwija swoją pasję do muzyki od dziecka, począwszy od gry na skrzypcach, poprzez udział w Studio Teatru Muzyki i Tańca, lekcje wokalu oraz uczestniczenie w wielu warsztatach gospel. Od 2006 roku instruktorka warsztatów gospel. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie doskonali swój warsztat muzyczny. 

Muzycy:
Szymon Markiewicz
– dyrygent, pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie; w latach 2007-2009 kształcił się także w Berklee Collage of Music w USA; współtworzył wiele projektów muzycznych w Polsce, Europie oraz w USA.
Konrad Basiuk 
- gitara basowa

Robert Zając 
- gitara elektryczna
Łukasz Sobczyk
- perkusja
Olaf Węgier
- saksofon

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Do Źródła
Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie

niedziela, 8 września 2013

Wolności pieśń

Czwartek, późną nocą razem z przyjaciółmi, Kornelią i Robertem, utworzyliśmy tekst do znanej chrześcijańskiej melodii. W piątek zaśpiewaliśmy ją na Orlej Perci, w szczególnym miejscu refleksji."Dobrze jest dziękować Panu i śpiewać imieniu Twemu, o Najwyższy; głosić z rana Twą łaskawość a wierność Twoją podczas nocy. Jakże wielkie są dzieła Twoje, Panie, jak niezgłębione Twe zamysły!" Ps. 92:2,5